Alina Hasan Gazurová 0 Komentářů
Anna Borůvka 0 Komentářů
Bára Dvořáková 0 Komentářů
Barbora Daňová 0 Komentářů
Dagmar Kakáčová 0 Komentářů
Dagmar Večeřová 0 Komentářů
Daniela Dostálová 0 Komentářů
Elen Šubčíková 0 Komentářů
Eva Vydarená 0 Komentářů
Hana Bártová 0 Komentářů
Helena Vetráková 0 Komentářů
Jana Kocourková 1 Komentář
Jana Pospíšilová 0 Komentářů
Jana Vinklátová 0 Komentářů
Kamila Košťálová 0 Komentářů
Kamila Lajčáková 0 Komentářů
Karolína Kohutová 0 Komentářů
Lucie Plačková 2 Komentáře
Ludmila Kelersová 0 Komentářů
Marcela Lisíková 0 Komentářů
Martina Buriánová 0 Komentářů
Martina Průšová 0 Komentářů
Michaela Moravčíková 0 Komentářů
Štěpánka Boháčková 0 Komentářů
Tereza Čermáková 0 Komentářů
Tereza Plášilová 0 Komentářů
Zdeňka Táborská 0 Komentářů
Mirka Marečková 0 Komentářů

Zdeňka Táborská

  1. Představení

Je těžké představovat sama sebe. Určitě se lépe pronášejí řeči o někom druhém. Taky myslím platí přísloví o samochvále a „smradu“. Ještě, že se nemůže šířit po internetu!

            Jak začít? Každý z nás má své démony. Podle čínského učení člověk nad démonem získá moc, když mu dá jméno. Mým démonem byla bolest nad vždy náhlou ztrátou milovaných bytostí. Nejprve dcery, potom manžela a nakonec nejlepší kamarádky. Trvalo mi dlouho, než jsem nad svým démonem získala moc. I tak mám občas pocit, že vystrkuje rohy a šklebí se na mě. Zaháním ho tvořivou prací, tu nemá rád. Nemohu sedět s rukama v klíně, tak jsem začala drátovat, navlékat korálky, hrát divadlo... Až  jsem začala pracovat s polymery. Už to budou téměř čtyři roky, co jsem při hledání odborné literatury narazila na knihu Petry Nemravové a bylo rozhodnuto. To, že polymerová hmota má nekonečnou variabilitu jak po stránce tvarové, tak i v možnosti tvorby barev a širokou škálu využitelnosti, víme všichni, kteří s ní pracujeme. Já osobně miluju ten hebký dotyk, to příjemné „hňácání“ v prstech a dlaních. Jako by mě hladila po duši a tak jsem ráda, že ji mám. Práce s polymerovou hmotou je nejen mým koníčkem, ale zároveň i terapií.

            Doufám, že to tak zůstane i v budoucnu, že zůstane mou dobrou přítelkyní ochotnou mi pomoci, když to budu nejvíc potřebovat. A taky chci samozřejmě rozdávat radost všem, kteří budou moje šperky nosit, nebo se dívat na předměty mnou vyrobené. Ale zase tak úplný lidumil nejsem, určitě si za dobrou práci nechám zaplatit. To by mělo být normální , ne?

   2. Moje tvorba

a) Tvorba před PŠO

S polymerovou hmotou jsem nezačala pracovat hned naplno. Byl to spíše doplněk výše zmíněného drátování a korálkování, ale postupem času „modelína“ vytěsnila ostatní techniky.

Pak se to mírně zlepšuje (obr. č. 4, 2012 a 2013)

V tomto okamžiku bych se ráda zmínila o jednom svém výrobku.
Zdaleka není tím nejhezčím, ale je jakýmsi mezníkem, který rozhodl o tom, že s polymery chci dál pracovat.
Jeho fotografii jsem poslala do soutěže časopisu Korálki na téma: Cesta kolem světa (obr. č. 7). Výrobek se umístil asi na  desátém místě ze šedesáti. Už nevím a není to důležité.

K výrobku patřila tato básnička:

Přes pouště a moře
opouštím tě hoře.
Letím kolem světa,
tam po hoři je veta.

A to už důležité bylo a je. Moje osobní rozhodnutí opustit hoře.

Vyzkoušela jsem s větším či menším úspěchem některé z technik jako je např. swapování, práce s razítky a texturami, mokume gane, mica shift, asi 2013.

b) Tvorba v průběhu PŠO

Byla jsem samouk čerpající z odborné literatury a z internetu až do chvíle, než jsem začala studovat polymerovou školu online. Díky za ní! Poznala jsem řadu sympatických lidí, jak lektorů, tak i studentek. O spoustě nových informací nemluvě. Každá lekce přinášela něco nového, nevšedního a zajímavého. Nové nápady, náměty, ale i inspiraci pro vlastní tvorbu. Práce pod vedením lektorů byla prostě velmi poutavá.

Během studia prvního ročníku byly vyhlášeny i soutěže, kterých jsem se zúčastnila.

Během studia vznikly i jiné šperky mimo vyhlášené studijní obory, nebo jimi inspirované.


ZÁVĚREČNÝ PROJEKT

Mám ráda černo-bílou kombinaci, mám ráda ob art. A tak, když jsem přemýšlela o  závěrečném projektu, pohrávala jsem si s myšlenkou vyrobit něco na toto téma.


    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.