Alina Hasan Gazurová 0 Komentářů
Anna Borůvka 0 Komentářů
Bára Dvořáková 0 Komentářů
Barbora Daňová 0 Komentářů
Dagmar Kakáčová 0 Komentářů
Dagmar Večeřová 0 Komentářů
Daniela Dostálová 0 Komentářů
Elen Šubčíková 0 Komentářů
Eva Vydarená 0 Komentářů
Hana Bártová 0 Komentářů
Helena Vetráková 0 Komentářů
Jana Kocourková 1 Komentář
Jana Pospíšilová 0 Komentářů
Jana Vinklátová 0 Komentářů
Kamila Košťálová 0 Komentářů
Kamila Lajčáková 0 Komentářů
Karolína Kohutová 0 Komentářů
Lucie Plačková 2 Komentáře
Ludmila Kelersová 0 Komentářů
Marcela Lisíková 0 Komentářů
Martina Buriánová 0 Komentářů
Martina Průšová 0 Komentářů
Michaela Moravčíková 0 Komentářů
Štěpánka Boháčková 0 Komentářů
Tereza Čermáková 0 Komentářů
Tereza Plášilová 0 Komentářů
Zdeňka Táborská 0 Komentářů
Mirka Marečková 0 Komentářů

Tereza Plášilová

  1. Představení, tvorba

Moje polymerové tvoření začalo po narození mé první dcery, zhruba na jejím půl roce. V únoru 2012 jsem jela na svůj první workshop s Judy Belchcer a tímto okamžikem jsem polymeru a jeho možnostem propadla. Po půl roce intenzivního tvoření jsem si vytvořila vlastní eshop, který funguje i jako malinkatý regionální „fler“ v Libereckém kraji. S tímto projektem a šperky jsem se přihlásila do soutěže pro začínající podnikatele, kde jsem získala 3. místo. Byl to pro mě veliký impulz k tomu abych věřila, že to co dělám, má smysl.

Na konci roku 2013 jsem získala značku Regionální produkt Jizerské hory a v letošním roce jsem se stala (nebo spíš moje výrobky) Oficiálním reklamním předmětem Libereckého kraje.

Prodávám šperky přes eshop a moc ráda jezdím na řemeslné jarmarky a rukodělné akce. Snažím se účastnit  i výstavních akcí. Pro letošní rok to byla např. výstava Křehká krása – výstava bižuterie a šperku, kde jsem jako jediná mohla ukázat právě výtvory z polymeru a dokázat, že s touto hmotou se dají vytvořit krásné a zajímavé šperky.

 

V roce 2014 se nám narodila druhá dcera a díky tomu není na tvoření tolik času kolik bych sama chtěla, ale snažím se i tak, tvoření je pro mě ohromnou radostí a vlastně i nezbytností, bez toho bych to nebyla já.

Začátkem roku 2015 jsem začala pořádat i polymerové workshopy pro začátečníky.

Do budoucna mám spoustu plánů, jak s eshopem, workshopy ale i co se týče samotné tvorby. Po skončení rodičovské dovolené bych se polymeru a tvoření ráda věnovala na plný úvazek.

 

No a hlavně se snažím neustále vzdělávat a učit se nové techniky, abych mohla zkoušet nové věci. Před PŠ jsem jezdila na polymerové kurzy, navštívila jsem tedy kurzy s Judy Belcher, Sabine Becker a Donou Kato, díky tomu se vždy moje tvoření hodně posunulo.

Po narození Rozinky a během těhotenství už účast na živých workshopech nebyla možná takže pro mě byla Polymerová škola jasnou volbou pro mé další vzdělávání.

Díky škole jsem se hlavně naučila (kromě technik) hledat inspiraci kolem sebe a zkoušet více realizovat vlastní nápady, vymýšlet nové věci podle sebe.ZÁVĚREČNÝ PROJEKT

Polymerová kabelka

Pro svůj závěrečný projekt jsem si vymyslela něco jiného než šperk. Pod názvem závěrečný projekt, jsem právě chtěla vytvořit něco jiného a náročného. Zvolila jsem proto výrobu polymerové kabelky. Vím, že se z polymeru kabelky vyrábějí a měla jsem se kurzu na konstrukci kabelek s Kathleen Dustin účastnit, ale kvůli zdr. stavu to nešlo. Od té doby jsem nad tím hodně přemýšlela.

A pro závěrečný projekt mi přišlo vhodné se o to pokusit.

Kabelka je plně funkční, vejde se tam mobil, pap. kapesníčky i peněženka 🙂

Dalších variant je mnoho, vlastně díky tomu že jsem si vymyslela jak udělat základ a technické řešení jednotlivých částí je možné dělat kabelky v jakýchkoliv designech podle přání a vkusu.

Rozměry : 14 x 6,5x 7,5cm


    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.