Alina Hasan Gazurová 0 Komentářů
Anna Borůvka 0 Komentářů
Bára Dvořáková 0 Komentářů
Barbora Daňová 0 Komentářů
Dagmar Kakáčová 0 Komentářů
Dagmar Večeřová 0 Komentářů
Daniela Dostálová 0 Komentářů
Elen Šubčíková 0 Komentářů
Eva Vydarená 0 Komentářů
Hana Bártová 0 Komentářů
Helena Vetráková 0 Komentářů
Jana Kocourková 1 Komentář
Jana Pospíšilová 0 Komentářů
Jana Vinklátová 0 Komentářů
Kamila Košťálová 0 Komentářů
Kamila Lajčáková 0 Komentářů
Karolína Kohutová 0 Komentářů
Lucie Plačková 2 Komentáře
Ludmila Kelersová 0 Komentářů
Marcela Lisíková 0 Komentářů
Martina Buriánová 0 Komentářů
Martina Průšová 0 Komentářů
Michaela Moravčíková 0 Komentářů
Štěpánka Boháčková 0 Komentářů
Tereza Čermáková 0 Komentářů
Tereza Plášilová 0 Komentářů
Zdeňka Táborská 0 Komentářů
Mirka Marečková 0 Komentářů

Tereza Čermáková

  1. Představení

K práci s polymery jsem přičichla asi před třemi lety víceméně náhodou. Mé jméno je Tereza Čermáková a od útlého věku ráda tvořím. Tato cesta mě zavedla na uměleckoprůmyslovou školu, kde jsem absolvovala obor pasíř - práce s kovem v kombinaci s jiným materiálem.

Po zhlédnutí reportáže s naší přední polymerovou tvořilkou jsem se rozhodla tento materiál vyzkoušet. První pokusy byly velmi nesmělé  téměř nepublikovatelné, posléze jsem polymerům zcela propadla a formou samouky z internetu a jiných dostupných informací postupovala po malých krocích až k Polymerové škole, která mou práci zdokonalila a naučila mě mé projekty dotahovat až do zdárného konce. Inspiraci čerpám všude kolem sebe a polymer je materiál, co se i v domácích podmínkách s kapkou zručnosti a hromadou štěstí může proměnit v takřka cokoli a proto má mé doživotní sympatie.

Proto pevně doufám, že mě v budoucnu čeká spousta nových nápadů, které polymer nabízí a mé výtvory se budou líbit i mým potencionálním zákazníkům.

  1. Má tvorba

Tvorba před PŠ. Zhruba po roce různých pokusů, kdy jsem kopírovala instruktáž z internetu…růže,lístky,květiny a práci s extruderem, jsem se začátkem roku 2014 odhodlala k vlastní výrobě Canů … sovičky, alieni, pavouci a motorky, z těchto vznikli náhrdelníky a náušnice v mnoha variantách tvarů na které jsem byla ve svých začátcích velmi pyšná.

Tvorba v rámci a mimo PŠ. Jako první je náramek inspirovaný jedním z bonusů, kombinace modro-hnědého bledu s extruderem, náhrdelník s ženou-kozorohem (modelace), kapr jako přívěšek, paví spirálky v sadě, mačkanice z kaleidoskopu, řada tří polymerových květů (kombinace technik), paví sada, pudrované kalíšky a barevný mozek na závěr. Většina výtvorů sloužila jako dárek pro mé blízké a věřím, že jejich nadšení nebylo hrané a jasný posun v mé polymerové tvorbě je vidět na první pohled.ZÁVĚREČNÝ PROJEKT

Pavouk

Nápad na polymerového pavouka mi v hlavě leží již dlouho, teprve tato výzva mě donutila moji myšlenku dotáhnout do konce. Fascinace pavouky pramení z mé hrůzy z nich, a proto je náramek jakousi formou terapie.

Tak arachnofobii zdar a doufám, že se mé pavoučí hnízdo bude líbit

Tereza Čermáková

--
www.terice-bizu.cz


    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.