Alina Hasan Gazurová 0 Komentářů
Anna Borůvka 0 Komentářů
Bára Dvořáková 0 Komentářů
Barbora Daňová 0 Komentářů
Dagmar Kakáčová 0 Komentářů
Dagmar Večeřová 0 Komentářů
Daniela Dostálová 0 Komentářů
Elen Šubčíková 0 Komentářů
Eva Vydarená 0 Komentářů
Hana Bártová 0 Komentářů
Helena Vetráková 0 Komentářů
Jana Kocourková 1 Komentář
Jana Pospíšilová 0 Komentářů
Jana Vinklátová 0 Komentářů
Kamila Košťálová 0 Komentářů
Kamila Lajčáková 0 Komentářů
Karolína Kohutová 0 Komentářů
Lucie Plačková 2 Komentáře
Ludmila Kelersová 0 Komentářů
Marcela Lisíková 0 Komentářů
Martina Buriánová 0 Komentářů
Martina Průšová 0 Komentářů
Michaela Moravčíková 0 Komentářů
Štěpánka Boháčková 0 Komentářů
Tereza Čermáková 0 Komentářů
Tereza Plášilová 0 Komentářů
Zdeňka Táborská 0 Komentářů
Mirka Marečková 0 Komentářů

Mirka Marečková

  1. Představení

Jmenuji se Mirka Marečková, výtvarným činnostem se věnuji hlavně od doby, kdy jsem začala pracovat jako učitelka. Vždy jsem hledala novinky, nerada se vracím k činnostem, které jsem si už vyzkoušela, potřebuji je proměnit alespoň ve variantu. Polymerovou hmotu jsem měla nakoupenou mezi prvními, kdy se objevila na českém trhu, ale nevím proč, měla jsem z ní respekt a nechtěla jsem s ní jen tak plácat jako s modelínou, proto hmota čekala na svůj čas. Mezitím jsem se tedy věnovala jiným výtvarným technikám a kouzla z kostiček fima se zatím přede mnou další léta ukrývala. Přelom nastal v březnu 2013, kdy jsem se konečně přihlásila na svůj první polymerový kurz do Optysu v Novém Jičíně. (který mimochodem vedla naše spolužačka Monika Weissová)

 Na další týden už jsem měla jasný program, odjela jsem do Prahy a přihlásila se hned na dva po sobě jdoucí kurzy  E. Haškové. Doma jsem pak do nocí všechno zkoušela znovu a znovu. Také konečně našly své uplatnění i dříve nakoupené knihy Moniky Brýdové, která v několika svých knihách popisuje krok za krokem různé techniky s polymerem. Polymerová hmota mě dostala.

2.  Moje tvorba

S polymerovou hmotou jsem si začala hrát, zkouším a stále se učím, co všechno dokáže. Stále jsem se chtěla učit nové techniky. Proto jsem začala jezdit na kurzy, proto jsem se i přihlásila do Polymerové školy, abych získala nové poznatky. Práce s fimo hmotou je můj velký relax.ZÁVĚREČNÝ PROJEKT

Polymerové skládanky

Inspirací pro můj závěrečný projekt se staly dvě svatby, které jsem v červenci měla navštívit a už dlouho jsem si rozmýšlela vytvořit šperk na slavnostní událost. Byla jsem v počátcích práce, když jsem se setkala s kamarádkami, které učí v MŠ a ptaly se, jak fimo použít s dětmi a jak s ním pracovat a také, co bychom společně mohly vytvořit. A měla jsem jasno. Prázdniny, neprázdniny, opět jsem začala přemýšlet jako učitelka a vytvořila jsem 12 obrázků, ke každému z nich jsem doplnila i didaktický úkol pro děti (větší, menší, počet…).


    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.