Alina Hasan Gazurová 0 Komentářů
Anna Borůvka 0 Komentářů
Bára Dvořáková 0 Komentářů
Barbora Daňová 0 Komentářů
Dagmar Kakáčová 0 Komentářů
Dagmar Večeřová 0 Komentářů
Daniela Dostálová 0 Komentářů
Elen Šubčíková 0 Komentářů
Eva Vydarená 0 Komentářů
Hana Bártová 0 Komentářů
Helena Vetráková 0 Komentářů
Jana Kocourková 1 Komentář
Jana Pospíšilová 0 Komentářů
Jana Vinklátová 0 Komentářů
Kamila Košťálová 0 Komentářů
Kamila Lajčáková 0 Komentářů
Karolína Kohutová 0 Komentářů
Lucie Plačková 2 Komentáře
Ludmila Kelersová 0 Komentářů
Marcela Lisíková 0 Komentářů
Martina Buriánová 0 Komentářů
Martina Průšová 0 Komentářů
Michaela Moravčíková 0 Komentářů
Štěpánka Boháčková 0 Komentářů
Tereza Čermáková 0 Komentářů
Tereza Plášilová 0 Komentářů
Zdeňka Táborská 0 Komentářů
Mirka Marečková 0 Komentářů

Lucie Plačková

  1. Představení

Polymer jsem objevila náhodou, když jsem hledala nějakou ruční práci, kterou bych se ve volných chvílích zabavila, a na internetu na mě vykoukly krásné šperky z polymeru. Koupila jsem si tedy těstovinový strojek, lámací nožík, hmotu, zkoukla nějaké videonávody a pustila se do tvoření. Už první hodiny práce s polymerem mě přesvědčily, že s ním jen tak brzo neskončím. Časem jsem se do polymerového tvoření ponořila naplno, přibývali pomůcky, vybavení a na internetu jsem neustále hledala nové techniky a vzory co bych mohla vyzkoušet. A tak jsem vlastně narazila i na PŠO, která mě uchvátila, a tak jsem neváhala s koupí prvního ročníku a nyní pokračuji i druhým ročníkem.

Polymerová hmota je návyková činnost, většinou se do tvorby tak ponořím, že zapomínám i na své vlastní potřeby (jídlo, pití)J. Stále objevuju nové techniky, a tak mám možnost zkoušet zase něco nového, i když času je málo. Nejvíce mě baví to všestranné využití polymeru, nezůstávám jen u šperků, polymer využívám i v domácnosti, ať už jako dekorace či různé zdokonalení starých věcí (nová rukojeť u nože, ztracený korálek z bot, věšáček na klíče,…).

Polymer se stal nedílnou součástí mého života a tak to i zůstane. Plánuju si zbudovat vlastní ateliér/dílničku, kde bych mohla ve volných chvílích tvořit, a tak s odpočinout od uspěchaného života dnešní doby a trochu si tím i přivydělávat.

  1. Má tvorba

Díky Polymerové škole online se každým novým výrobkem/projektem posouvám o kousek dál, takže nemám žádné určité dílo, které bych považovala za stěžejní. Dál mě posouvá každé zhlédnuté video, vyslyšené rady na webinářích, večerech nad fimem, pochvaly od blízkých a hlavně radost z dobře odvedené práce.

Tvorba před Polymerovou školou online

Tvorba během Polymerové školy onlineZÁVĚREČNÝ PROJEKT

Magický soumrak

Inspirací mi byl můj lapač snů, který mám v ložnici. Každý večer na něj před spaním koukám, a tak mě napadlo jestli by se dal celý vyrobit z polymeru. Hned další den už jsem si kreslila obrázek s cany, které bych tam mohla použít, přemýšlela nad polymerovými peříčky a jak vyřeším propletení v jednotlivých kroužcích.      

Při vymýšlení závěrečného projektu bylo mým cílem postavit se výzvě a vytvořit něco nového, nevšedního a zajímavého. A znovu se mi jen potvrdilo jak mocné médium je polymerová hmota, a že s ní jde vytvořit s nadsázkou snad cokoliv.

náčrt

kompletace


  • Svaťa 29.10.2015 19:32

    Moc krásné,blahopřeji

  • Radek 26.10.2015 16:37

    Gratulace moc pěkné

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole.