Alina Hasan Gazurová 0 Komentářů
Anna Borůvka 0 Komentářů
Bára Dvořáková 0 Komentářů
Barbora Daňová 0 Komentářů
Dagmar Kakáčová 0 Komentářů
Dagmar Večeřová 0 Komentářů
Daniela Dostálová 0 Komentářů
Elen Šubčíková 0 Komentářů
Eva Vydarená 0 Komentářů
Hana Bártová 0 Komentářů
Helena Vetráková 0 Komentářů
Jana Kocourková 1 Komentář
Jana Pospíšilová 0 Komentářů
Jana Vinklátová 0 Komentářů
Kamila Košťálová 0 Komentářů
Kamila Lajčáková 0 Komentářů
Karolína Kohutová 0 Komentářů
Lucie Plačková 2 Komentáře
Ludmila Kelersová 0 Komentářů
Marcela Lisíková 0 Komentářů
Martina Buriánová 0 Komentářů
Martina Průšová 0 Komentářů
Michaela Moravčíková 0 Komentářů
Štěpánka Boháčková 0 Komentářů
Tereza Čermáková 0 Komentářů
Tereza Plášilová 0 Komentářů
Zdeňka Táborská 0 Komentářů
Mirka Marečková 0 Komentářů

Kamila Lajčáková

  1. Představení

Jmenuji se Kamila Lajčáková a polymeru se věnuji teprve necelý rok. Od dětství jsem milovala ruční práce, ale vše jsem se učila jen jako samouk, nikdy jsem nic nestudovala, ani bohužel, nechodila do žádných zájmových kroužků, kde bych se naučila nějaké techniky. Před cca 4 lety jsem našla na internetu polymerovou hmotu a řekla jsem si, že to musím zkusit – koupila jsem si strojek, hmoty, udělala první cane podle návodu, vyrobila první šperk a…? Tím to skončilo! Strojek a vše jsem uložila do šuplíku, protože mi nezbýval čas, ale pořád jsem si říkala, že se k tomu jednou vrátím…. V roce 2013 jsem narazila na Polymerovou školu online a moc jsem se chtěla do školy zapojit, ale bohužel, manžel mi to tehdy nedovolil :). Když se otevíral další ročník v roce 2014, už jsem manžela přemluvila a nyní už studuji i druhý ročník polymerové školy. Miluji polymerovou hmotu. Miluji její variabilitu, barevnost, a že se z ní dá vytvořit v podstatě cokoliv, co si člověk přeje. Konečně jsem našla to pravé, čemu se chci věnovat. Mám obrovský sen – věnovat se polymeru naplno. Polymerová škola mě naučila vše, co umím a stále mě učí nové a nové techniky.  Za tento projekt jsem opravdu neskutečně vděčná. Díky polymerové škole se mi daří mé šperky prodávat a vydělávat si tak i první peníze. Tvoření z polymeru je pro mě absolutní relax, uvolnění a naprosto skvěle strávený čas. Kdybych mohla, od svého stolu bych se nehnula ani na krok :). Jelikož zatím tvořím jen necelý rok, zkouším různé techniky a styly tvoření, ale již nyní vím, že mě opravdu moc baví všechny „piplačky“ – vyšívání podle Olinky Priclové, krajinky podle Ivanky Takáčové… takové ty věci, u kterých ostatní ztrácí nervy - to mě uklidňuje a opravdu moc baví. V současné době pracuji na tvorbě vlastních webových stránek, připravuji se na vytvoření své skupiny na facebooku pro rozšíření mé tvorby a chystám se na svůj první jarmark…. Ale co je úplně nejdůležitější – do své tvorby dávám LÁSKU!

  1. Moje tvorba

a) Před Polymerovou školou

Polymerová školaZÁVĚREČNÝ PROJEKT

Noční obloha

Na závěrečný projekt jsem nemohla dlouho nic vymyslet. Bylo to asi proto, že jsem byla ve stresu a prostě to nešlo… Nic mi nepřipadalo dost dobré. Chtěla jsem udělat něco se svítící fimo hmoty, protože mi přijde úžasná, ale nevyužitá – dostatečně.  Stále jsem přemýšlela nad nějakým šperkem, ale moc ráda tvořím věci, které by mohl využít každý. A tak mě konečně napadl obrázek na zeď – ten si může pověsit opravdu každý. Vymyslela jsem si noční oblohu. Použila jsem efektivní fimo hmotu – hvězdný prach, do které jsem přidala embosovací prášek, což dělá efekt vzdálenějších a bližších hvězd. Nejdříve jsem chtěla, aby svítilo jen nějaké souhvězdí – v mém případě souhvězdí raka, ale nakonec mě na padlo, že by bylo hezké, kdyby tam byl i měsíc a záře od něj… takže jsem musela oblohu nablendovat, aby postupovala od světlejší po nejtmavší – udělala jsem blend z modré a hvězdného prachu, ale modrá by šla hezky nahradit i fialovou. Dále jsem použila stříbrné plátky a udělala větší a bližší hvězdičky a souhvězdí jsem udělala ze svítící hmoty. Měsíc a záři jsem nedříve trošku natónovala alkoholovým inkoustem a po upečení trošku dobarvila akrylovou barvou. Dalším oříškem byl rámeček, chtěla jsem udělat imitaci dřeva – původně jsem si udělala rámeček a chtěla ho potáhnout vzorem dřeva, ale nebylo moc hezké, takže jsem nakonec udělala celý rámeček z canu. A poslední bylo vymyslet způsob zavěšení – chtěla jsem, aby mezi rámečkem a obrázkem byla mezera, takže jsem se nakonec rozhodla dát do rohů očka a spojit to kroužky. Další možností by bylo např. rámeček a obrázek proplést a nebo samozřejmě udělat rámeček přímo na obrázek.

 

U tohoto projektu se dá vymyslet spoustu variací – různá souhvězdí, různé barvy oblohy, různé typy rámečků, třeba i přidat jiné planety….


    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.