Alina Hasan Gazurová 0 Komentářů
Anna Borůvka 0 Komentářů
Bára Dvořáková 0 Komentářů
Barbora Daňová 0 Komentářů
Dagmar Kakáčová 0 Komentářů
Dagmar Večeřová 0 Komentářů
Daniela Dostálová 0 Komentářů
Elen Šubčíková 0 Komentářů
Eva Vydarená 0 Komentářů
Hana Bártová 0 Komentářů
Helena Vetráková 0 Komentářů
Jana Kocourková 1 Komentář
Jana Pospíšilová 0 Komentářů
Jana Vinklátová 0 Komentářů
Kamila Košťálová 0 Komentářů
Kamila Lajčáková 0 Komentářů
Karolína Kohutová 0 Komentářů
Lucie Plačková 2 Komentáře
Ludmila Kelersová 0 Komentářů
Marcela Lisíková 0 Komentářů
Martina Buriánová 0 Komentářů
Martina Průšová 0 Komentářů
Michaela Moravčíková 0 Komentářů
Štěpánka Boháčková 0 Komentářů
Tereza Čermáková 0 Komentářů
Tereza Plášilová 0 Komentářů
Zdeňka Táborská 0 Komentářů
Mirka Marečková 0 Komentářů

Kamila Košťálová

  1. Představení

Už od dětských let mě vždy přitahovaly všechny druhy drobných ručních prací. Postupem času mě oslovilo i malování na textil textilními barvami. I krása korálků se mi zalíbila, ale největší zlom v mém životě nastal, když se mi do cesty připletla polymerová hmota. Bylo to asi koncem roku 2010, kdy jsem se s ní začala blíže seznamovat.

Učarovala mi její škála barev a nekonečná možnost různých tvarů, vzorů a technik. Ráda z ní vytvářím výrazné šperky, které se dají kombinovat s různými druhy materiálů. Dost často spojuji polymer s eloxovanými hliníkovými kroužky různých barev a velikostí. Elegantní jsou ploché, ale i plastické kroužkové vazby, které doplňují originální polymerový šperk.

Když usednu k polymeru, jsem jako v jiném světě, tato heboučká hmota mě přitahuje jako magnet, už teď vím, že je to láska na celý život.

Inspirací mi jsou věci kolem nás vše, co nás obklopuje a upozorňuje na sebe svojí barevností, ale i lehkými tóny přírody. Svoje nápady a postřehy si ráda zakresluji, upravuji a dotvářím a některé následně zkouším vnést do polymerové hmoty.

Své šperky také velmi ráda nosím. Nejraději mám sladěné celé sady. Šperky vyrábím jako originální doplněk vhodný k outfitu každé ženy.

  1. Moje tvorba

a) Před Polymerovou školou

Vstup do polymerové školy pro mě znamená určitě posun dál. Nejenom v tom, že jsem poznala spoustu skvělých „spolužaček“, ale také ve všeobecném rozhledu v oblasti polymeru. Dověděla jsem se o spoustě osobností, které s polymerem pracují a o spoustě technik a hlavně jak je dělat správně. Také mi škola pomohla ohledně kompletace šperků, ve které jsem dost pokulhávala.

Posouvala jsem se pomalu dál ve své tvorbě, zkoušela další vzory, které jsem našla na internetu.

Polymerová školaZÁVĚREČNÝ PROJEKT

Vlnobití

Vymyslela jsem nový nepřehlédnutelný náramek nazvaný VLNOBITÍ. Inspirovala jsem se stálou myšlenkou na neutišitelné mořské vlny. Na jedné straně použita technika Magic Hiden a na straně druhé skládaný vzor ze tří barev. Obě proti sobě ležící strany jsou plastické a nechávají vyniknout zajímavému spojení. Plasticita je vytvořena speciálním stylem, který je myslím nejtěžší na tomto náramku, proto je důležité udržet hladké kraje.

Náramek jsem vytvořila ve svých oblíbených barvách, které si sama míchám. Nakonec je celý náramek leštěný.

Mám ráda náramky, co sedí pěkně na ruce a ,,necestují'', proto jsem si vymyslela náramek s magnetickým zapínáním na jednu stranu a na druhou spojení kroužky pro lepší manipulaci.

Pro obměnu je možné zapéct magnetické zapínání přímo do náramku a zapéct ho na kraje zároveň se zádíčky.

Je možné udělat ve stejném stylu i sponu do vlasů nebo náhrdelník.


    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.