Jana Kocourková

Jmenuji se Jana Kocourková, je mi 56 let a bydlím v Praze. Tvoření z různých materiálů mě provází celý život. Jen několik technik však výrazně ovlivnilo mojí čistě soukromou, neprofesionální dráhu. Jsou to v první řadě paličkování, potom vyšívání a nyní tvoření z polymerových hmot.

Jak jsem se k polymerování dostala? Před třemi lety jsem hledala pro svou 15 letou dceru nějaké tvůrčí, prázdninové vyžití. Navštívily jsme spolu postupně šest nádherných kurzů (pletení košíků, batikování, drátkování, paličkování, malbu na hedvábí a kurz fimování). Dcera vyšla z kurzů technikami zcela nedotčená, ale mě, naprosto nečekaně, chytlo za srdíčko právě fimování. Byla jsem touto technikou přímo fascinovaná.  Do polymerového materiálu jsem se zamilovala a tak je tomu doposud.

1. Má tvorba

a) Zprvu jsem asi  1x za měsíc navštěvovala různé kurzy fimování konané po Praze. Pak mě kamarádka vzala na sraz PPS (Pražské Polymerové Společnosti). Od té doby chodím většinou na kurzy konané pod záštitou této organizace.

Co mě ale velice mrzí, že k fimování si mohu sednout a plně se mu věnovat pouze o víkendech. Přes týden pracuji a domů se vracím až k šesté hodině. Nakrmím rodinu a jsem ráda, že jsem ráda 🙂

b) Velikým pilířem v mém polymerovém tvoření byl vstup do Polymerové školy online. Abych držela s výukou krok, tak jsem všechen svůj volný čas musela podřídit výrobě školních úkolů. Bonusy nestíhám, ale jsem ráda, že se k nim, až bude čas, mohu kdykoli vrátit. Výrazně jsem omezila návštěvy kurzů mimo domov. Nutno podotknout, že mně, těžkému introvertovi, perfektně vyhovuje právě polymerové tvoření doma. Školní video si mohu kdykoliv pozastavit, anebo se k nějaké části opět po chvilce vrátit. Sama na sobě vidím posun v tom, že moje dílka už nejsou tak upatlaná a ukoptěná, jako dřív. Mám v ruce větší jistotu a pouštění do složitějších fimo-technik mi už nedělá tak veliké potíže. Mimo jiné, jsem se díky škole přinutila překonat svůj strach z počítačů, naučila jsem se komunikovat se spolužačkami na facebooku (i když občas mi to ještě nejde L), vkládat fotky, aniž bych musela poprosit nějaké z dětí. Velikým problémem pro mě bylo nafotit a dostat fotky z foťáku do počítače a pak na facebook. Toto už snad jakž takž zvládám.

Během studia prvního ročníku snad nebyla lekce, která by mě něco nového nenaučila. Každé video mě, myslím, posunulo o kousek dál.

S vypětím všech sil, ale moc ráda, jsem se zúčastnila všech tří soutěží.

Sopečná krajina

Dlouho jsem přemýšlela, ale múza mě nechtěla a nechtěla políbit. Až se tak stalo v den, kdy jsem naprosto nečekaně doma osiřela. Čekal mě naprosto oddychový víkend bez dětí a manžela. Těšila jsem se, jak si volné dny bez vaření a starání se o rodinu užiji. Hned první večer jsem se uvelebila k televizi a shlédla fantastický dokument o sopkách. Zaujaly mě detailní záběry na bublající magma, řinoucí se z jícnů sopek. A z ničeho nic, nápad byl na světě!!! Hned jsem vzala papír a tužku a kreslila, čmárala a vymýšlela.  Celou noc jsem nespala a přemýšlela, jak z polymerové hmoty vytvořit nádhernou strukturu sopečné lávy. Nemohla jsem se dočkat rána, bez snídaně jsem se vrhla ke strojku a začala realizovat svůj nápad.

A tak vznikla sada šperků, kterou už jsem měla mnohokráte na sobě a dělám s ní velikou parádu. DÍKY celému týmu Polymerové školy online, že mě posunul až sem.  FIMU ZDAR !!!!!!!!!

• Světlana 27.05.2016 19:53

Nadchnul mě tento motiv hodí se to i spony do vlasů,škoda že uplně přesně nevím, jak to udělat i když mám s Fimem zkušenosti ale díky