Alina Hasan Gazurová 0 Komentářů
Anna Borůvka 0 Komentářů
Bára Dvořáková 0 Komentářů
Barbora Daňová 0 Komentářů
Dagmar Kakáčová 0 Komentářů
Dagmar Večeřová 0 Komentářů
Daniela Dostálová 0 Komentářů
Elen Šubčíková 0 Komentářů
Eva Vydarená 0 Komentářů
Hana Bártová 0 Komentářů
Helena Vetráková 0 Komentářů
Jana Kocourková 1 Komentář
Jana Pospíšilová 0 Komentářů
Jana Vinklátová 0 Komentářů
Kamila Košťálová 0 Komentářů
Kamila Lajčáková 0 Komentářů
Karolína Kohutová 0 Komentářů
Lucie Plačková 2 Komentáře
Ludmila Kelersová 0 Komentářů
Marcela Lisíková 0 Komentářů
Martina Buriánová 0 Komentářů
Martina Průšová 0 Komentářů
Michaela Moravčíková 0 Komentářů
Štěpánka Boháčková 0 Komentářů
Tereza Čermáková 0 Komentářů
Tereza Plášilová 0 Komentářů
Zdeňka Táborská 0 Komentářů
Mirka Marečková 0 Komentářů

Helena Vetráková

  1. Představení

Moje první setkání s polymerovou hmotou proběhlo na úžasném kurzu Evy Haškové na podzim 2010. Od té doby se pro mě polymer stal „drogou“. Zaměřila jsem se především na tvorbu canů a z nich výrobu korálů. Mám za sebou několik řemeslných jarmarků. Více jak rok jsem navrhovala a vyráběla šperky pro malý obchod Kláry Trnkové v Praze, který byl zaměřen na značku Desigual, šlo hlavně o barevné sladění s šaty této španělské značky. Největším posunem v tvorbě byl vstup do Polymerové školy, kde se na mě navalilo neskutečné množství nových informací a díky škole jsem také začala jinak přemýšlet o tvorbě.

Nejvíce mě v tvorbě inspirují barevné kombinace, které vidím kolem sebe, pokud je zadané ještě nějaké téma, které mě zaujme a ihned mi vyskočí v hlavě podoba šperku, vrhám se na tvorbu při nejbližší příležitosti. Tyto představy o šperku mi často nedají spát a já místo vzácného spánku přemýšlím o různých variantách a technikách.

A co v budoucnu...? Za rok mě čeká návrat do zaměstnání po mateřské, ale k mému štěstí mám nárok jen na půl úvazku a doufám a přeji si, abych druhou „polovinu úvazku“ mohla věnovat polymerové tvorbě.

   2. Moje tvorba

a) Před PŠO

 

b) po vstupu do PŠOZÁVĚREČNÝ PROJEKT

Závěrečný projekt se mi v hlavě rodil celý červenec 2015 a celý je vytvořen z polymerové hmoty Premo. Prošla jsem nejdříve výrobou několika druhů forem větviček a listů různých velikostí (inspirací byla předešlá tvorba forem a tutoriál Pavly Čepelíkové). Náhrdelník je inspirován podmořským světem, to tak k létu prostě patří a pak stačilo najít několik fotek korálů a mořské flory a načrtnout letmo náhrdelník a jeho části na papír.


    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.