Alina Hasan Gazurová 0 Komentářů
Anna Borůvka 0 Komentářů
Bára Dvořáková 0 Komentářů
Barbora Daňová 0 Komentářů
Dagmar Kakáčová 0 Komentářů
Dagmar Večeřová 0 Komentářů
Daniela Dostálová 0 Komentářů
Elen Šubčíková 0 Komentářů
Eva Vydarená 0 Komentářů
Hana Bártová 0 Komentářů
Helena Vetráková 0 Komentářů
Jana Kocourková 1 Komentář
Jana Pospíšilová 0 Komentářů
Jana Vinklátová 0 Komentářů
Kamila Košťálová 0 Komentářů
Kamila Lajčáková 0 Komentářů
Karolína Kohutová 0 Komentářů
Lucie Plačková 2 Komentáře
Ludmila Kelersová 0 Komentářů
Marcela Lisíková 0 Komentářů
Martina Buriánová 0 Komentářů
Martina Průšová 0 Komentářů
Michaela Moravčíková 0 Komentářů
Štěpánka Boháčková 0 Komentářů
Tereza Čermáková 0 Komentářů
Tereza Plášilová 0 Komentářů
Zdeňka Táborská 0 Komentářů
Mirka Marečková 0 Komentářů

Elen Šubčíková

  1. Představení

Vždy mě zajímaly různé výtvarné techniky. Mám ráda textilní techniky, nejvíce malbu na hedvábí.  Když jsem viděla šperky z polymeru, překvapila mne úžasná variabilita tohoto materiálu. Okouzlily mne šperky Ivy Brožové. Chtěla jsem si tuto techniku vyzkoušet, tak vznikly první pokusy, bez potřebných pomůcek.  Jeden z prvních byl fimo – betlém, který u nás doma slouží stále.

Jakákoli výtvarná činnost je pro mne hlavně úžasná relaxace a duševní hygiena. Člověk se soustředí jen na to něco a hlavu dokonale vypne.

   2. Moje tvorba

Hodně důležitá byla pro mne hned 1. Soutěž v PŠ – „ vyrobit co nejefektnější náhrdelník s využitím textury“ZÁVĚREČNÝ PROJEKT

Tento projekt si zaslouží více času na zpracování, než jsem mu věnovala. Děkuji za prodloužení termínu. Tohle léto jsem měla pracovně velmi náročné / ještě jsem neměla ani dovolenou/. Ale rozhodla jsem se aspoň zúčastnit.

Původní nápad bych nestihla udělat, tak jsem se rozhodla pro hru s barvami. Chtěla jsem vyzkoušet, co se dá dělat s olejovými barvami. Použila jsem tekutý polymer a olejové barvy, které jsem si tekutým polymerem naředila a zapouštěla. Barvy jsou nanášeny ve 3 vrstvách. Podklad je černé fimo a využila jsem techniku Evičky Haškové. Líbí se mi nekonečně mnoho barevných možností, ale ještě potřebuji vychytat práci s tekutým polymerem, aby byl pěkně průsvitný a měl hladký povrch. Bohužel jsem neměla možnost více pokusů. Takže z mé strany spíše prototyp, než vrcholné dílo. Ale jsem ráda, že jsem se zapojila.

Následuje doplněný projekt o výše zmíněný původní nápad:

Náhrdelník  " Pod hladinou"

 
tekutý polymer a olejové barvy mě stále lákají.  Na tomto modrozeleném přívěsku byla použita větší vrstva tekutého polymeru, tak se barvy krásně rozpily. Fialový je více kreslený na tenké vrstvě polymeru. Zde je více vrstev. To jen pro srovnání.


    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.