Velký sraz v Brně v obrazech – 1. díl

Dlouho připravovaný sraz nejen studentů Polymerové školy, ale i všech příznivců polymerového tvoření, je za námi…

Sál je uklizený, zboží zpět ve svých regálech, všichni lektoři, i ti zahraniční, jsou v pořádku doma… Jen mně se někam „zašantročily“ desky s poznámkami, které mě po celou sobotu provázely programem. Snad se najdou, byly hezký 🙂 …ty desky, myslím.

Od původní myšlenky na podobný sraz uběhlo více než půl roku. Postupně získával konkrétnější podobu a s každým dalším lektorem, který přislíbil svou účast, naše nadšení z něj rostlo. Od prvopočátku jsme chtěli vytvořit příležitost, na které se budou bavit nejen hosté, ale i pořadatelé, včetně lektorů. A podle ohlasů, které se začaly objevovat bezprostředně po skončení akce, se nám to povedlo!

Tak společně zavzpomínejme, nebo, pokud jste se akce nezúčastnili, alespoň nasajte jeho atmosféru z fotografií:

 
Sobotní ráno a poslední konzultace programu s panem Petrem Kmentem, který celou akci moderoval. Tady jsme ještě v civilu… Do gala jsme se doslova „hodili“ pár minut poté a běželi (někteří z nás na podpadkách!) vítat první hosty 🙂

DSC02109

DSC02110 DSC02111
Eva Hašková s Gabi Simigdala, Martina Zlatníková s Andreou Zajacovou i Dana Phamová, třídící na zemi své skvosty… To je jen malý výběr z lektorů, kteří se postupně sešli v sále Café de Paris v brněnském Bobycentru podělit se o svá moudra a rady a nechat účastníky pokochat se svými výstavkami.

DSC02120 DSC02123
DSC02124 DSC02127
A jdeme na to! První demoworkshopy prezentované Petrou Nemravovou, Pavlou Čepelíkovou, Andreou Zajacovou a Gabi Simigdala (Řecko). Holky se svých úkolů zhostily velmi zodpovědně a nechaly nahlédnout do mnohých tajů své tvorby.

 DSC02144DSC02145
Po workshopech nám vyhládlo…

DSC02112 DSC02116
_8ME0628 DSC02146
Obědová pauza dala příležitost sejít se v předsálí nad dominovým stolem. Zjevně to nebylo jednoduché propojit vlastnoručně vyrobená domina s kostkami od ostatních, ale nakonec se, k našemu velkému překvapení, podařilo napojit úplně všechny!

DSC02151 DSC02159 DSC02161
DSC02168 DSC02170 DSC02185
_8ME0646 _8ME0639 _8ME0649
A soutěžilo se 🙂 Prvním kláním bylo vytvořit v páru figurku zvířátka. Ale pozor, úskalí bylo nejen v neúprosném časovém limitu 3 minut, ale především v tom, že si soutěžící v páru vylosovaly vždy tělo a hlavu od jiného zvířete. Takže nám vznikaly potvůrky vskutku prapodivné 🙂 Na poslední fotce jsou vítězky těch nejzdařilejších.

kakacova_dagmar lisikova_marcela OLYMPUS DIGITAL CAMERA
DSC02193 DSC02197 _8ME0653
Na srazu jsme také vyhlásili vítězky soutěže „Rozlišovák“, jehož zadáním bylo vytvořit šperk či doplněk s aplikací loga Polymerové školy online. První místo vyhrála s přehledem Dáša Kakáčová, na druhé místo nominovali naši lektoři šperk Marcely Lisíkové a třetí se se svou krásnou „mixed media“ sponou a broží v jednom umístila Jana Svobodová. Všem vítězkám ještě jednou moc gratulujeme, stejně tak jako i všem ostatním, protože nám do soutěže přišlo veliké množství krásných šperků. Na všechny se můžete podívat na našem Pinterestu.

DSC02202 DSC02205
DSC02208 DSC02211
Dalším bodem programu byla prezentace naší nové mobilní aplikace a živá demonstrace toho, jak funguje tzv. „Míchátko“, které je její součástí. Marta Špalková účastníkům srazu předvedla, jak snadné je s jeho pomocí namíchat jakoukoliv barvu ze základních barev FIMO Professional.

A bylo toho ještě dost a dost 🙂 Na to si ale počkejte do příštího článku, který najdete zde: http://fimoakademie.cz/velky-sraz-v-brne-v-obrazech-2/


Fotky použité v obou dílech článku byly poskytnuty s laskavým svolením autorů Majo Eliáše, Moniky Brýdové a kolektivu Kreativního světa.

Komentáře