První verze náramku vznikla už v březnu roku 2013.
Inspirací mi byly hravé, kulaté, barevné lentilky. Chtěla jsem zachovat i jejich vypouklý tvar, proto mi přišlo originální, udělat lentilky otáčivé. Dlouho jsem přemýšlela, jaké zvolit pozadí, které bude zajímavé a zároveň barevná kolečka nezastíní. Nápad přišel až v červenci na dovolené. Moře, vlny, stříbrné rybičky a naše šedé prostírání na zahradu. Najednou vznikly dva vzory, které jsem spojila do jednoho náramku.


Martina Zlatníková

Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze se specializací Finanční manažer. Jsem vdaná a mám tři malé syny. Vyrábění šperků z polymerové hmoty jsem se začala věnovat na mateřské dovolené. Už prý jako dvouletá jsem navlékala korále. Postupem času se korálky zmenšovaly, dělala jsem i zvířátka z korálků. V pubertě se k nim přidaly drhané náramky. Asi před třemi lety jsem objevila knihu od Petry Nemravové. Její šperky a barevné kombinace mě natolik nadchly, že jsem si nakoupila Fimo a bez strojku, jen s válečkem, vyrobila skoro všechny výrobky z knihy. Pak jsem začala navštěvovat její kurzy a kurzy zahraničních lektorek, které mě v tvorbě hodně posunuly.

Velmi mě ovlivnila Melanie Muir, kdy jsem na vlastní oči viděla, jak se dělá dokonalý šperk. Naučila mě, že to dlouhé broušení a leštění má smysl. Jinak ze zahraničních umělkyň obdivuji Sylvii Peraud. Její styl mi je velmi blízký.

Mezi mé zájmy také patří matematika a hlavolamy. To mě ovlivnilo při tvorbě mého překlápěcího náramku, tzv. 2v1 nebo 4v1. Když vás přestane bavit jeden vzor, jednoduše náramek překlopíte a máte jiný. Bylo mi ctí, zúčastnit se s tímto náramkem projektu Polymerové nebe, který vznikl pod taktovkou Moniky Brýdové.

Vždy mě fascinovaly originální a jedinečné věci. Jako každá žena neodolám krásným šperkům. Díky polymerové hmotě si mohu vytvořit vše přesně podle mých představ.