Můj projekt vychází ze stylu mé poslední tvorby. V náhrdelníku je zkombinováno několik technik a postůpů a je zde kladem důraz na preciznost zpracování. Náhrdelník je libovolně variovatelný, je možné použít různé vzory, barvy nebo cany na jeho plochu. Tvarově vychází ze  tvarů křídel můry, jeho členění a stylizace. Do šperku jsem se snažila zakonponovat své současné fimovací schopnosti a znalosti. V podobném duchu dělám i náramky a náušnice. Náramky jsou však časově velmi náročné s postupově složité.

Při návrhu tohoto šperku jsem promýšlela především rozvržení jednotlivých barevných ploch a jejich tvar. Velkou úlohu zde hraje barevná kombinace, která dodává šperku osobité kouzlo.

Daniela Klein

Jmenuji se Daniela Klein, narodila jsem se a žiju v Brně. Tvoření je můj život. Už od mala jsem navštěvovala tvořivé kroužky zaměřené na rukodělnou činnost, keramiku a výtvarku. Na střední škole jsem trošku přičichla ke grafice, ale opravdu jen malinko. Při studiu pedagogiky na vysoké škole jsem se vrátila ke tvoření, tentokrát jako lektorka ve výtvarných kroužcích pro děti i dospělé a u toho jsem již zůstala.

Při tvoření se cítím svobodná a můžu zrealizovat všechna svá tajná přání. Před čtyřmi lety jsem svůj repertoár technik rozšířila o tvorbu s polymerem. První setkání bylo trošku rozpačité, protože výsledek byl katastrofální. Časem jsem však našla cestičku k této hmotě a začala zkoušet a experimentovat. Veškeré informace jsem čerpala z internetových návodů a z knížek. Jenže tam nenajdete všechno, a tak moje výrobky měly do dokonalosti daleko. Když se teď ohlédnu, byl to děs.

Nabídka Polymerové školy mě absolutně nadchla a hned jsem se zaregistrovala. Ani jsem v té době netušila, jak velký krok to pro mě bude. Jsem moc ráda, že jsem do toho šla. Krůček po krůčku jsem se zlepšovala, objevovala spoustu nových postupů, typů a triků. Mohla jsem začít vymýšlet vlastní postupy a vzory.

Velkou inspirací je pro mě příroda, její barvy a tvary. Díky absolvování několika kurzů se zahraničními lektory se moje tvorba posunula dál a já dostala větší svobodu v tvoření. Ráda se učím od opravdových umělců, kteří se tvorbou z polymeru zabývají již několik let. Nepřestává mě udivovat, kolik možností skrývá polymerová hmota a hrozně mě baví zkoušet a experimentovat, co vše ještě snese. V poslední době se zaměřuji na míchání vlastních odstínů barev, abych dosáhla zajímavějších a osobitějších kombinací. Díky šikovnému dědečkovi mám možnost si svoje tvary nechat udělat jako formičky a ty dále používat.

V budoucnu bych ráda předávala svoje znalosti a zkušenosti v oblasti polymeru. Znám ten pocit, když někomu ukážete výrobek, on nevěří, že ho zvládne a na konec z něj má obrovskou radost, protože si ho dokázal vyrobit sám. Baví mě ostatním lidem dělat radost prostřednicvím tvoření.

Doufám, že tuto radost z tvoření budu moci i nadále předávat i v oblasti tvoření z polymeru.