Tento projekt vznikl jako součást mé organické kolekce Naturalis, která se zabývá možnostmi práce s polymerovými hmotami tak, aby výsledek nevypadal „jako z plastu“. Zabývá se také možností zpevnění polymerových hmot tak, aby prostorové objekty byly dostatečně pevné a dalo se s nimi po vypečení nějak dále manipulovat.

Ve videu si spolu vyrobíme kompletní brožku za použití konstrukce z drátu, kterou budete moci využít v dalších vašich projektech. Vyzkoušíte si patinovaní akrylovými barvami a naučíte se jak docílit organického vzhledu polymerových hmot.


Lenka Houtke

Již několik let pracuji převážně s polymerovou hmotou. Baví mě ale spojování zdánlivě nesourodých materiálů, z těchto kombinací mé kolekce často vycházejí. Polymerovou hmotu jsem si vybrala kvůli její váze a také proto, že je možno ji využít na milion způsobů a nikdy se neopakovat. Momentálně jsem v takové fázi, že volný čas trávím posouváním svých hranic při tvoření. Zkoumám jak daleko mohu zajít, aby šperky byly vyřešeny rozumně konstrukčně a nebyly jen na koukání, ale i na běžné nošení (nebo alespoň příležitostné, když vezmu v úvahu velikost některých kousků).