Dokud jsem nezačala pracovat s polymerovou hmotou, nenosila jsem žádné šperky. Možnost vytvořit si vlastní spony do vlasů mě ale naprosto uchvátila.

Proto můj projekt Chodící Moai je spona. Použila jsem dvě vlastní techniky. První imitace kamene a písku, jsem použila na kamenné sochy. U druhé jsem se nechala inspirovat hračkami. Podařilo se mi vnést do spony pohyb a dát tak šperku další rozměr.

 Obě techniky jsou originální a lze je použít mnoha jinými způsoby.


Michaela Pecková

Tvoření všeho druhu mě přitahovalo odmalička. I při volbě profese mi připadaly možné jen dvě varianty- šperkařství, nebo oděvnictví. Zvítězilo oděvnictví. Po absolvování textilní vysoké školy jsem se věnovala převážně šití svatebních a společenských šatů a korzetů.

Šperkařství si mě nakonec našlo samo. Během rodičovské dovolené jsem časově náročné šití přestala stíhat a po dlouhém odolávání okusila polymer. S touto kouzelnou plastelínou jsem se setkala mnohem dříve, ale příliš mně neoslovila. Až v roce 2013 jsem ji vyzkoušela na vlastní kůži a naprosto jí podlehla. Všechny mé ostatní kreativní koníčky leží od té doby zapadané prachem na půdě.

Žiji obklopená přírodou a miluju ji. Jak pro její energii, tak pro nekonečnou paletu barev, kterými neustále uchvacuje. I proto své šperky tvořím pod značkou The Rainbow.

www.therainbow.cz

FB: TheRainbow