Modelované konstrukční šperky od Lenky, Marcely a Marie

Tentokrát vám v našem blogu představíme 3 projekty, jejichž společným jmenovatelem je zajímavý způsob konstrukce a modelování. Uvedené workshopy si již můžete zakoupit na našem prodejním portálu.


Lenka Houtke

Bez nadsázky ikona české polymerové scény, nad jejímiž originálními šperky a doplňky zůstává rozum stát. Lenka má jedinečný cit pro design a styl a ve svých kreacích působivě kombinuje polymerovou hmotu s dalšími, zdánlivě nesourodými, materiály. Ve stylu tzv. „mixed media“ je i její vítězný závěrečný projekt Vyvolených 2013.

Workshop nazvaný Pavučina vznikl jako součást Lenčiny organické kolekce Naturalis, která se zabývá možnostmi práce s polymerovými hmotami tak, aby výsledek nevypadal „jako z plastu“. Zabývá se také možností zpevnění polymerových hmot, aby prostorové objekty byly dostatečně pevné a dalo se s nimi po vypečení dále manipulovat. Ve videworkshopu si spolu s Lenkou vyrobíte kompletní brožku za použití konstrukce z drátu, kterou budete moci využít v dalších vašich projektech. Vyzkoušíte si patinovaní akrylem a naučíte se jak docílit organického vzhledu polymerových hmot. To vše již od 2. prosince.

Zakoupit workshop můžete zde: Lenka Houtke Pavučina


Marcela Havelková

Velmi talentovaná studentka 1. a 2. ročníku Polymerové školy, pro jejíž tvorbu je typická hravost a barvy. Ráda se nechá vést svou intuicí, která ji rozhodně nezklamala při vzniku projektu pro soutěž Vyvolených 2013. Marceliny šperky a doplňky se vyznačují precizním zpracováním, čistotou a dotaženými detaily. Díky své další vášni, fotografování, dokáže všechny tyto přednosti „prodat“ i při jejich prezentaci na internetu.

Marcelin projekt „Duťák v duťáku“ vznikl z myšlenky, zda by šlo udělat dutý tvar v dutém tvaru (popř. ještě v dalším dutém tvaru a třeba ještě … ;-)), rovnou vcelku, bez slepování či jiného následného spojování. Tato technika lze použít velmi variabilně – na šperky, ozdobné předměty, talismany, lze použít jak jednobarevné plátky, tak blendy, lze nechat povrch hladký či ho různými nástroji otexturovat, lze vytvořit téměř jakýkoli tvar – prostě je použitelná jakkoli a na cokoli, omezením je v podstatě jen vlastní fantazie, kterou můžete potrénovat již 2. prosince.

Zakoupit workshop můžete zde: Marcela Havelková Duťák v duťáku

 


Marie Klobásová

Autorka vítězného projektu „Vyvolených“ 2013, která s tvorbou šperků z polymeru začala teprve nástupem do 1. ročníku 2013 Polymerové školy. Na jejím příkladu je nádherně vidět posun od naprostého začátečníka po nadšenou tvůrkyni, která do svých kreací vkládá své nápady a hravost. Marušku tvoření, i zásluhou PŠO, jednoduše „chytlo“ a to je jedním z cílů myšlenky naší školy 🙂

Maruščiným projektem, který s námi natočila a jenž budete moci zakoupit už 2. prosince, jsou náušnice pojmenované „Kaštan v kleci“. Inspirací jí byl právě klasický ježek v kleci. Pak už nechybělo mnoho od nápadu, vyměnit ježka za kaštánek a dotvořit jej do podoby roztomilých originálních náušnic.

Zakoupit workshop můžete zde: Marie Klobásová Kaštan v kleci

Komentáře