Jaký byl druhý ročník Polymerové školy online – díl druhý.

Dnes budeme pokračovat v rekapitulaci lekcí, které byly součástí druhého ročníku.

Velice inspirativním studijním oborem byly Povrchové úpravy. Jejich lektorování se ujala Monika Brýdová a Klára Alba. Obě lekce byly nabité informacemi jak teoretickými, tak praktickými a dozvěděly jsme se, jak udělat šperk ještě výraznější a zajímavější.

Monika Brýdová nás v lekci Tulipánky 3x jinak učila nejen konstrukci a různá zavěšení šperku, ale hlavně povrchové úpravy všeho druhu.

Klára Alba na nás byla skvěle připravená. Její výuka se skládala ze dvou částí – teoretické a praktické. V teoretické části jsme se dozvěděly o dalších možnostech úprav, patinách, pomůckách a v praktické nás Klára učila projekt Létající perla. Bylo těžké vybrat z úžasných projektů jen pár na ukázku.

Přes parné léto nás „potrápily“ lekce z oboru Geometrie, kde pro nás nachystaly svůj projekt Petra Nemravová a Eva Hašková. Někdy se v těch čtyřiceti stupňových vedrech nedalo moc geometricky rozvášnit, ale i tak vznikla řada nádherných výrobků a máme opět z čeho čerpat.

Peťa Nemravová a její projekt Geo šnekouš mořský. Projekt nás zaujal nepřeberným množstvím kombinací tvarů a barev a sešla se spousta nádherných výrobků.

Projekt Vesmírná geometrie Evči Haškové byl ve škole asi nejnáročnější. Pronikly jsme do tajů jejích spirálek a díky teoretické části, která byla nadstandardně zpracovaná, jsme mohly nakouknout i do zákoutí Evčiny mysli. Ukázala nám jak o věcech přemýšlí, jak vše souvisí se vším a jak umí své myšlenky úžasně propojovat. Praktická část byla naším nejdelším výukovým videem, ale rozhodně ne nudným. Nemohli jste přeskočit ani vteřinu, protože by vám unikla nějaká zajímavá myšlenka či vychytávka.

V oboru Organika nás světem detailů, těžko zachytitelných prvků, barvami a detaily provedly dvě zahraniční lektorky. Ana Belchí a její mikrosvět s napodobeninou viru a Martina Medenica se svým Ibiškovým broukem.

Ana Belchí nám kromě zajímavého projektu zprostředkovala – díky webináři – jak pracuje s počáteční myšlenkou až do konečné fáze výrobku. Na její myšlenkové mapy hodně z nás jen tak nezapomene. Otevřela nám neuvěřitelný náhled do zákoutí mozku, neuronových vláken, matematiky. Ukázala nám, jak ona si zapisuje své myšlenkové pochody. Bylo to nesmírně obohacující.

V projektu Ibiškový brouk nám ukázala Martina Medenica, jak pracuje s přírodou, kde čerpá inspiraci, jak ji uchopit a zpracovat. Ukázala nám netradiční způsob výroby a vlastně i možnosti povrchové úpravy.

Poslední polymerovou lekcí byla výuka Cany. Zde jsme se učili dvě nejefektivnější možnosti skládání, ač o canech by se dalo asi psát a vyučovat roky.

První lekcí z tohoto oboru byla lekce Marty Špalkové s názvem Kaleidoskop a jeho možnosti zrcadlení. Sešla se spousta krásných válečků.

V druhé části nás Gabi Simigdala z Řecka učila Face cane. Prozradila nám spoustu užitečných triků a tipů jak na skládání, jakou hmotu použít na různé části obličeje apod. Byl to trochu oříšek, ale studentky se s tím popraly se ctí.

Výuka tímto nekončila. Následovaly lekce z oboru Design (zde se nám věnovaly Lenka Houtke a Michaela Horáková), Fotografie a Vizáž (Majo Eliáš a Jitka Černohorská), a Aleš Trnka nás zasvětil do tajů Marketingu.

Příště si ukážeme výrobky z bonusových lekcí a tutoriálů a fotografie zaslané do fotografické soutěže, která byla pod taktovkou Majo Eliáše.

Z jednotlivých oborů bylo hodně těžké vybrat jen pár na ukázku, pokud vás zajímá více, koukněte na naše školní pinterestové nástěnky https://cz.pinterest.com/psopso/.

 

Polymerová škola online

Text: Dagmar Kakáčová

Fotografie : Studentky Polymerové školy Online

Grafická úprava: Martina Průšová

 

Komentáře